Czy istnieje istnieje repetytorium maturalne?

Pomoc w nauce

Matura dla wielu osób jest tak naprawdę pierwszym sprawdzianem poważniejszym w życiu. W zasadzie to nie bez powodu maturę nazywamy egzaminem dojrzałości. Od wyników matury zależy to, czy uczeń się dostanie na studia wymarzone oraz czy będzie mógł wykonywać w przyszłości zawód wymarzony. Skoro sam egzamin ma takie ogromne znaczenie, warto się do niego przygotować jak to jest najlepiej możliwe. Poza podręcznikami oraz notatkami sięgnąć warto także po taką pomoc jaką jest właśnie repetytorium maturalne (https://www.taniaksiazka.pl/t/repetytorium-maturalne). Niewielka część osób sceptycznie nastawionych uważać może, że kupowanie różnych publikacji, które zawierają informacje, które można i tak znaleźć w podręcznikach jest kompletną stratą pieniędzy. Nic mylnego. Dobre maturalne repetytorium nie służy jedynie do przekazywania wiadomości, ale pokazywać powinno także, że na co po niektóre materiały należy szczególnie zwrócić uwagę. Badania same za sobie mówią. Bowiem uczniowie, którzy z takiej możliwości pomocy korzystali, osiągają dużo lepsze wyniki od tych, którzy przeglądali jedynie swoje stare zeszyty.

Wybór repetytorium maturalnego

Na rynku polskim wydawniczym znaleźć można dziesiątki, a może nawet setki publikacji, które służą przygotowaniu do matury. Jak wybrać pośród nich możliwie najbardziej skuteczną oraz najlepszą? Czym powinniśmy się kierować wybierając maturalne repetytorium? Specjaliści nam radzą, aby koniecznie zwrócić uwagę na kilka czynników głównych. Do tych czynników głównych należy:

  • numer wydania – uczniowie oraz rodzice nie powinny stawiać w żadnym wypadku na pierwsze wydania. Najczęściej zawierają one merytoryczne błędy czy też nawet literówki,
  • rok wydania książki – programowa podstawa w Polsce niestety zmienia się bardzo często, dlatego sięgać lepiej po wydania repetytoriów najnowszych czy też vademecum,
  • ilustracje oraz wykresy – postawmy na repetytorium maturalne, które poza samym tekstem także oferuje bardzo ciekawą warstwę graficzną, ponieważ infografiki różnego rodzaju pomagają na przyswojenie materiały.

Możemy się zastanawiać, czy posiadanie repetytorium maturalnego rzeczywiście jest koniecznością absolutną. Oczywiście, że nie jest obowiązkowe, ale warto się w taką publikację zaopatrzyć. Vademecum dobrze skonstruowane stanowi bazę kompletną całości materiału z konkretnej dziedziny potrzebnego do zdania egzaminu maturalnego. Zawarcie wszelkich informacji w jednej książce ułatwia na pewno sam proces uczenia się.

Zdjęcie utworzone przez senivpetro - pl.freepik.com